Działka budowlano-rolna

Działka budowlano-rolna na sprzedaż

do negocjacji 79 PLN
Działka budowlana

Wiosna2018, działki budowlane na sprzedaż

cena: DO NEGOCJACJI

Mamut włochaty w kopalni węgla

The Woolly Mammoth in the Coal Mine By Jessica Pressler

Co powiedziałby mi mamut włochaty, gdyby mógł mówić, o tym, jak to jest wymrzeć?

Zapewne wskaże, że te Hollywood”zkie filmy o katastrofach ekologicznych na dużą skalę są bzdurami.To wyginięcie nie jest czymś, co dzieje się dramatycznie i wszystko na raz, ale powoli.Że po prostu skrada się, jak ocean po długim, leniwym dniu na plaży.

Oczywiście, wełnisty-mamut w rezydencji w hotelu Faena w Miami Beach nic nikomu nie powie, ponieważ oprócz tego, że był przedwcześnie i dawno martwy, jego szczątki zostały pokryte 24-karatowym złotem przez artysta Damien Hirst, zapieczętowany w szklanej trumnie i umieszczony na nabrzeżu kurortu, gdzie najgłębsze pytanie, jakie wydaje się generować u turystów, którzy przechodzą obok, jest tym filtrem, którego powinni używać na Instagramie w drodze na malejącą plażę.

City Boosters powie Ci, jak bardzo Miami się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat: jak Art Basel, między innymi, przekształciło to tradycyjne, słoneczne miejsce dla zacienionych ludzi w międzynarodową destynację dla artystów i intelektualistów.Ale miasto pozostaje zdecydowanie nieczytelne, z dość oczywistego powodu, że jeśli zaczniesz myśleć, szybko zdasz sobie sprawę, że cokolwiek robisz w Miami – czy to picie margaritów, opalanie się lub rozpoczynanie schematu Ponziego, czy tylko istnienie na pasie piasku, który naukowcy przewidują, że do końca tego stulecia całkowicie się zanurzą – jest to choroba długotrwała, niezdrowa, jeśli nie niegodna.

Co sprawia, że ​​umiejscowienie mamuta Hirsta wydaje się śmiałym posunięciem.Włochaty, pieprz’ony mamut! Stworzenie, którego wyginięcie prawdopodobnie spowodowane jest zmieniającym się klimatem! Jako centralny element nowiutkiego, wartego miliard dolarów, całkowicie nadprzeciętnego rozwoju nieruchomości, rzut kamieniem od rosnących przypływów! Ktokolwiek zdecydował się umieścić tego dosłownego słonia w pokoju, musi mieć całkiem mroczne poczucie humoru lub jest nihilistą?

Z drugiej strony może to była tylko decyzja o dekorowaniu. „To jest Len”, mówi Alan Faena, właściciel hotelu z imieninami. Mówi o swoim partnerze, Len Blavatnik, wesołym, urodzonym na Ukrainie amerykańskim oligarchą, którego wypieki na temat sztuki i nieruchomości są często określane jako „rekordowe” lub „najdroższe kiedykolwiek”. „Kupił je w Cannes, jak, dwa lata temu od Damiena – ciągnie Faena o statui Gone But Not Forgotten,którą Blavatnik kupił za 15 milionów dolarów na aukcji charytatywnej.”Zadzwonił i powiedział:” Mam mamuta!Co mamy zrobić z mamutem?”

Jest piątkowe popołudnie, a Faena, ekspresyjna Argentyńczyk, kręci się wokół hotelu, który został otwarty w grudniu i jest już hitem w glitteratach.”To bardzo piękna chwila” – mówi po powitaniu Chrissy Teigen i jej męża, Johna Legenda, którzy zasiadają do lunchu w restauracji na zewnątrz.”Bo widzę ludzi, którzy to lubią.”

Jak zwykle, Faena, która w wieku 52 lat ma w przybliżeniu budowę statuetki Akademii, ubrana jest we wszystkie białe: biały garnitur, białą fedorę, białą apaszkę i białe okulary przeciwsłoneczne.Odwracając białe buty, wskazuje na przysadzistą palmę.”To było drzewo Pablo Escobara!”, Mówi triumfalnie, wyjaśniając, że udało mu się go uratować z niedawno zniszczonej posiadłości lorda narkotykowego w Miami Beach.

Faena pełna jest niezwykłych szczegółów. W bibliotece jest pidż podszytego pejsami, szamańskie zabiegi w spa i żyrandole, które migoczą za każdym razem, gdy pampa argentyńska piorun uderza w błyskawice. W jednej z restauracji jest nawet drugi Hirst: złoty jednorożec z otwartą flanką, odsłaniający zakrwawione wnętrzności. Hirst nazwał ją Złotym mitem, chociaż akcent Faeny bardziej precyzyjnie oddaje The Golden Meat. Baz Luhrmann i Catherine Martin, drużyna męża i żony, znana z tworzenia filmów takich jak The Great Gatsby,byli wśród projektantów, którzy mieli swój udział w tworzeniu Faeny.”Aby każdy mógł poczuć się gwiazdą własnego filmu”, mówi Faena, która jest z pewnością gwiazdą.

Dekadencja może przybrać surrealistyczną jakość.”To zabrzmi szaleńczo” – powiedział mój mąż poprzedniej nocy, wracając z drugiej podróży do łazienki w restauracji ze śmiesznym wyrazem twarzy.”Ale przysięgam, że robią coś ze światłem, które sprawia, że ​​twój siusiu błyszczą jak diamenty.” Tak, pił.Ale nie było to całkowicie poza zasięgiem możliwości.

„Od makro do meekro poziom miłości i szczegółów jest taki sam” – mówi Faena, która zdaje się postrzegać projekt poprzez duchowy pryzmat w sposób, który może być niemożliwy do wyartykułowania. „To nie tylko design”, mówi o wyglądzie hotelu. „Opiera się na prawdzie, na historii„.

Stoimy w holu hotelowym lub, jak to się nazywa w Faenie, „katedrze”, sali pachnącej palo santo, zawierającej masywne złote kolumny i osiem malowideł inspirowanych epizodami z życia Faeny.”Wierzę, że jestem gawędziarzem.I to właśnie lubię robić „- mówi.”Opowiadać historie.Jak mogę ci powiedzieć o … Hej, jak się masz? „, Mówi, rozproszony przez gościa, który identyfikuje się jako odwiedzający z Greenwich w stanie Connecticut.

„Wybieramy datę bat micwy!”, Mówi mu.”Zrobimy to w tej całej sekcji!”

Historia, którą Faena, projektantka mody, przekształciła w dewelopera, chce dziś opowiedzieć o wielkiej utopii – lub „Futopii”, jak woli to nazywać – że on i jego partner tworzą tutaj w sflaczałym odcinku między południem Plaża i Fontainebleau dawniej znane jako Mid-Beach.Hotel to tylko pierwsza część ich wizji.Kiedy spychacze i skrobiści, których zatrudnili, skończą swoją pracę, teren ten zostanie przekształcony w to, co ma nadzieję, stanie się przystanią dla artystów, wytwórców gier i ich klientów, który przypomina sobie mroczne dni Miami, tylko dzięki lepszej żywności i bezproblemowemu rozliczaniu .W przyszłym roku, dzielnica Faena, jako że miasto zgodziło się nazwać trójblokowy odcinek Collins Avenue, będzie zawierać Faena Forum, centrum sztuki zaprojektowane przez Rem Koolhaas, które otworzy się tej jesieni, oraz Faena Bazaar, luksusowe centrum handlowe The Versailles Hotel, obecnie 34., jest obecnie ponownie projektowany przez projektanta Billa Sofielda jako Faena Versailles Classic.A obok hotelu Faena znajduje się Faena House, lśniący luksusowo-apartamentowiec zaprojektowany przez Foster + Partners, który jest już znany ze przyciągania niepokojąco gęstej koncentracji plutokratów, w tym prezesa Goldman Sachs Lloyda Blankfeina, dyrektora ds. Zarządzania Apollo Leon Black (lub przynajmniej jego towarzystwo, i wielu menedżerów funduszy hedgingowych, takich jak James Dinan z York Capital Management i szef Citadel Ken Griffin.Dopełnieniem miksu jest brat Blavatnika, Alex, który prowadzi swoją Warner Music Group, i Gallerist Larry Gagosian, który bez wątpienia ma nadzieję sprzedać więcej Damiena Hirsta wszystkim swoim nowym sąsiadom.

„To nie był interesujący lub pożądany obszar, który stanowił wyzwanie”, mówi Faena o tym wyczynie, chociaż pomiędzy nim a Bławatnikiem, którego poznał przez odzieżowego potentata Chrisa Burcha, iz którym stworzył podobną Futopię w Buenos Aires. ma porządny zestaw kontaktów. Mimo to nalega: „Nic nie sprzedaliśmy. Nie musieliśmy robić żadnych przekonywających. To, co zrobiliśmy, to przedstawienie naszej wizji światu. Mówimy: „Przynosimy najlepsze umysły świata do tworzenia najpiękniejszych budynków w Ameryce!” A ci ludzie, którzy są najmądrzejszymi ludźmi na świecie,potwierdzają naszą wizję, ponieważ mamy wspaniałą historię „.

„I wiesz, to ustanowiło rekord w Miami za najwyższą cenę”, wtrąca członek zespołu reklamowego Faeny, drobna blondynka, która podążała za nim.Ma na myśli 60 milionów dolarów Griffin zapłaconych za dwa penthouse’y z basenem i tarasami.Sprzedaż natychmiast trafiła na nagłówki gazet i, podobnie jak wtedy, gdy Kim Kardashian nosi torbę i sprzedaje ją, wydawało się, że ma duży wpływ na większy rynek nieruchomości w Miami, który do niedawna był napędzany przez kapitał zagraniczny, ale teraz obserwuje wzrost w bogatych amerykańskich nabywcach.(„To tak, jakby chcieli się skupić” – mówi Jacob Roffman, dyrektor inwestycyjny firmy inwestycyjnej 13th Floor Investments z Miami, o nagłym napływie bogatych nowojorczyków do Miami.)

Po powrocie do hotelu Faena patrzy w dal z wyrazem, który sugeruje, że mówi o ziemskich tematach, takich jak bogactwo i niesmaczne nieruchomości. Symbolika jego białego kapelusza jest w pełni zamierzona; wszystkie dowody na wielomilionowe apartamenty, pokoje hotelowe za 800 USD za noc i 22 koktajle na bok, jego celem nie jest stworzenie przestrzeni elitarnej. „Tworzymy społeczność „, twierdzi, przeskakując przez żwir na stronę Forum Faena, które wyobraża sobie jako bastion pokazów i spektakli. „Nie tylko dla ludzi, którzy tu mieszkają, ale dla Miami Beach i dla ludzi na całym świecie.„Powołuje mnie na dach Forum, abym mógł przejąć pełną skalę projektu i wskazuje, jak biała sztukateria starych hoteli w stylu Art Deco pasuje do białych brzegów na ogromnych balkonach Domu Faena, sk ocean jak dziób statku.”Są różne, ale idą razem,” mruczy.”To jak tango.Tanga tworzenia. ”

Pomyśl o tym, jak to może być, jeśli je ściągną, mówi bez tchu. „Ci ludzie, jak wiecie, kierują światem. Ale sposób, w jaki to robimy, jeśli traktujesz ich dobrze, z kolorem, widokiem i plażą i masażem, jeśli uprawiają jogę, a potem idą słuchać dobrej muzyki i mają dobre jedzenie i widzą słońce, a oni widzę kolory, myślę, że ludzie wracają do miejsca bardziej skupionego, lepiej. Ci potężni ludzie wracają do Nowego Jorku, odpoczywają. Możemy zmienić świat.

Możesz zobaczyć, jak byłoby kuszące, aby zatrzymać tu swoje myślenie.”Wiem, to jest jak wir!”, Mówi Peter Zalewski, pośrednik w handlu nieruchomościami w Miami i samozwańczy kontrahent, którego firma, CondoVultures, z dumą karmi się pozostałościami wielu zalanych nieruchomości na Florydzie.Jak mówi Zalewski, Faena jest na etapie pierwszej gry, którą ludzie grają na Południowej Florydzie od lat dwudziestych.”On sprzedaje.”

Następnie Zalewski przedstawia swoją wersję krajobrazu Miami. „Wszystko na zachodzie jest odzyskiwane Everglades. Bagno. To tam mieszkają prawdziwi ludzie, którzy koncentrują się na cenach pieluszek oraz mleku i benzynie. „Stamtąd ruszacie na wschód do InvestorWorld, nadmorskich rezydencji i wielkich szklanych wież. „Handlujesz w Nowym Jorku, prawda?”, Mówi. „Tutaj wymieniamy condos”. Pamiętaj, że ludzie, którzy przyjeżdżają do Miami, z racji bycia tutaj, już tak naprawdę nie myślą, więc umieszczenie ich w miejscu, w którym chcą się tak czuć, nie jest ” t odcinek. „Myślą: Och, byłoby wspaniale mieć mieszkanie, chodziłbym po piasku.W rzeczywistości to, co sprzedajesz, jest marzeniem.Masz stronę, pięknych ludzi, świetne imprezy.Sprawiają, że wierzysz w styl życia. ”

Zdaniem Zalewskiego, Dom Faena jest tak nagim przykładem „gry”, jaką widział Magiczne Miasto.”Ludzie, którzy kupują te condos są ekonomicznie doświadczeni i mają mentalność traderów.Kupują wcześnie, z planów, i jest postrzegana uznanie dla osób, które kupią później.Jest to efekt Warrena Buffetta. „Kluczem jest, aby zarabiać na takiej inwestycji w chancy, trzeba to zrobić dobrze.Ze względu na zwięzłość etapu boomu na rynku nieruchomości i sposoby, w jakie te transakcje są ustrukturyzowane, często z wykorzystaniem pożyczek od firm typu „shell”, trzy do siedmiu lat są zwykle maksymalną ilością czasu, w której inteligentni nabywcy utrzymują swoje pozycje.Dlatego według Zalewskiego, Faena, która złamała grunt trzy lata temu, jest już „tykającą bombą zegarową”.

Niektórzy umieścili swoje krótkie pozycje. W styczniu kilku najlepszych na świecie menedżerów funduszy hedgingowych zebrało się w apartamencie apartamentowym Faena na doroczną konferencję organizowaną przez Drobny Capital z Los Angeles. „Wszyscy się rozglądamy, a miejsce wyglądało tak, jakby właśnie zostało spoliczkowane” – wspomina jeden z uczestników. Drzwi się nie zamknęły. Wizualnie nie ustawili się w szeregu. „W obronie Faeny hotel dopiero się otworzył i był to ciężki tłum. Ale wydarzenie, które miało być wymianą pomysłów, zostało wkrótce zdominowane przez dyskusję o nieruchomościach w Miami i w szczególności o Faenie. „Następnego dnia wszyscy wysyłali SMS-y do znajomych, którzy kupili jednostki:” Sprzedaj natychmiast„, mówi uczestnik.”Ludzie wysyłali SMS-y i wysyłali e-maila do Kena Griffina:” To jest gówno „.”

Plecami na ziemi , Faena postanawia, że ​​muszę doświadczyć o dom Faeny dla siebie i prowadzi obok ogromnej rzeźby Jeffa Koonsa (kolejna darowizna od Blavatnika, który może robi coś w rodzaju Marie Kondo ) i podążając falistym podjazdem otoczonym przez bezpieczeństwo gwardia. „Widzisz fontannę?” Pyta Faena, wskazując na bełkotliwy basen Zen. „Tak kojący.„Wskazuje wysokie ściany chroniące podłogę dolną -” Czarny beton, zakrzywiony, bardzo nowoczesny „- i zauważa, że ​​zdobyli nagrodę od jakiejś organizacji za” najlepszy beton „.

Zastanawiam się na głos, czy ściany mają być również ochroną przed porywającym oceanem, co jest kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​Faena, jako inwestycja, czuje się jak tykająca bomba zegarowa. Ekolodzy przewidują, że do końca stulecia poziom mórz wzrośnie o co najmniej trzy stopy, co spowoduje, że cały obszar, na którym stoimy, znajdzie się w basenie zen. Jeśli pójdą wyżej, jak wielu się spodziewa, do sześciu stóp, Faena House będzie musiała naprawdę zmienić się w statek, taki jak samochód w Chitty Chitty Bang Bang,i ze wszystkich jego cech nie jest jasne, czy ma taką możliwość.Burmistrz Miami Beach, Philip Levine, ubiegał się o urząd na obietnicę, że powstrzyma wzrost przypływów i zainstalował miliony dolarów rur i pomp, aby popychać wodę morską, która regularnie zalewa ulice z powrotem do oceanu .Jeśli o tym pomyślisz, oczywiście jest to absolutnie niedorzeczne.Ale znowu tak naprawdę nie zostało to zrobione tutaj.”Philip zdał sobie sprawę, że gdyby nie było planu do zrobienia, rynek nieruchomości w Miami Beach będzie musiał stawić czoła prawdziwym obawom” – mówi Zalewski.”Teraz inwestorzy mogą powiedzieć sobie:” Dobra, oni sobie z tym radzą „.”

Faena odpędza to.”Kto może wiedzieć, co się dzieje?”,  mówi. „Myślisz, że w Nowym Jorku jesteś bezpieczniejszy?”

Masywny SUV podjeżdża do drzwi frontowych, a na tylnym siedzeniu wynurza się ubrana w szorty noga, a następnie koncentruje się na wersji mentalności kupca, jaka istnieje na tym świecie: Lloyd Blankfein.Łagodnie ludzki w czapce bejsbolowej, z rękami zwisającymi z torby na zakupy, głowa Goldman Sachs uśmiecha się z rozbawieniem na widok komitetu powitalnego na jego progu.

„Jestem na ósmym piętrze”,  mówi mi, kiedy pytam, jak pogodził się z inwestycją z naturą. „Więc, palce, woda grzebienie na siódmym.”

Wracając do hotelu, Faena wydaje się podrażniona rozmowa. „Kto jest bezpieczny?” Pyta retorycznie.”Nikt nie wie.W międzyczasie musimy się cieszyć.Dzisiaj jest dzisiaj.Życie dzieje się teraz! ”

Przybywamy przed włochatym mamutem.To magiczna godzina, a jej kły lśnią długo i złotem. Kiedy poziom morza wzrośnie, mamut będzie najprawdopodobniej pierwszą rzeczą, którą należy przejść. Blankfein (jeśli nadal tu będzie) będzie mógł obserwować, jak woda zmywa go, a jego epicka, dziwna podróż w końcu dobiegnie końca.

A może przetrwa i za tysiące lat będzie wyrzucony z błota przez inne istoty, które powiedzą: ” Co to kurwa jest?

Kto wie, co może się stać? Co najmniej Ken Griffin najwyraźniej optymistycznie patrzy w przyszłość swoich penthousów w Faena House.Położył je z powrotem na rynku – ale są one wymienione w cenie wywoławczej w wysokości 73 milionów dolarów, o 13 milionów więcej niż to, za co zapłacił.

The Billionaire Bunk House
Uderzająca liczba 44 domów Faena House została kupiona przez wyrafinowanych sprzedawców i finansistów .

 Najechanie myszką na umieszczone punkty na poniższej fotce, a zobaczysz szczegóły:

artykuł ‚mamut w kopalni węgla’ jego przekład językowy: Angielski na Polski: Joseph Robert Kozubek

Translate »